photo5948683195

دورهمی یادگیری GPON

در ادامه دورهمی یادگیری های مرکز نوآوری صنعتی افق، در خصوص آموزش GPON که در بخش های قبلی نیز به آن اشاره شد، این جلسه در ارتباط با مبحث کانفیگ OLT Huawei بود که با حضور علاقه مندان تشکیل و بررسی شد. فایل مباحث مربوط به این جلسه را از لینک زیر می توانید دریافت نمایید. در ادامه توضیح مختصری از عملکرد OLT بیان می گردد.

مهمترین عملکرد OLT که در دفتر مرکزی (CO) قرار می گیرد، کنترل انتقال اطلاعات در سراسر شبکه توزیع نوری ODN یا PON، در هر دو جهت ارسال و دریافت اطلاعات، می باشد. حداکثر فاصله ای که برای انتقال سراسری ODN پشتیبانی می شود ۲۰ کیلومتر می باشد.

OLT دو مسیر انتقال اطلاعات دارد: بالادست یا upstream (دریافت انواع مختلف ترافیک دیتا و صوتی از کابران) و پایین دست یا downstream (دریافت ترافیک دیتا، صوتی و ویدئو از شبکه مترو یا راه دور و ارسال آن به همه ماژول های ONT بر روی شبکه ODN).

OLT برای کنترل بیش از یک PON طراحی گردیده است. اگر هر PON 32 اتصال داشته باشد، OLT می تواند داده ها را به تعداد زیادی ONT توزیع کند (۱۲۸ یا بیشتر). OLT استاندارد ویژه ای دارد، بنابراین با ONT تولیدکنندگان مختلف می تواند کار کند. سرویس های مختلف به صورت جداگانه اما به طور همزمان با طول موج های مختلف ارسال می گردند.

برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

برای افزودن دیدگاه باید وارد شوید .