Untitled

دورهمی یادگیری GPON

کلاس اصول GPON در روزهای پنجشنبه از ساعت ۹ تا ۱۲ در مرکز نوآوری صنعتی افق در حال برگزاری است. مباحث این کلاس طی 5 جلسه مطرح خواهد شد. لینک مباحث مربوطه در انتهای صفحه پیوست شده است.

GPON مخفف عبارت Gigabit Ethernet Passive Optical Network (PON) (شبکه نوری غیرفعال اترنت گیگابایت) است. شبکه‌های فیبر نوری بر اساس استانداردهای مختلف شبکه‌های نوری غیرفعال (PON) کار می‌کنند. PON یک سیستم شبکه خاص برای فناوری فیبر است که به شما امکان دسترسی به شبکه باند پهن در خانه یا محل کار را ارائه می‌دهد. تعداد زیادی استاندارد برای PON وجود دارد که یکی از آن‌ها GPON است. GPON از حالت انتقال ناهم‌زمان (ATM) برای صدا، اترنت داده و کپسوله سازی اختصاصی برای صدا استفاده می‌کند. این بدان معناست که GPON به جای بسته‌های داده با اندازه متغیر، از سلول‌هایی با اندازه ثابت استفاده می‌کند. GPON گیگابایت در ثانیه سریع‌تری را نسبت به EPON (شبکه نوری غیرفعال اترنت) در پهنای باند پایین و بالا ارائه می‌دهد.

یک سیستم GPON از یک پایانه خط نوری (OLT) تشکیل شده است که چندین پایانه شبکه نوری (ONTs / ONUs) را با استفاده از یک شبکه توزیع نوری غیرفعال (ODN) به هم متصل می‌کند.

برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

برای افزودن دیدگاه باید وارد شوید .